RSMŚL 2015 na Opolszczyznę

24 października, rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska przeniosła się na nowe tereny. 1 Rajd Opolski rozgrywany był na 2 bardzo szybkich odcinkach przejeżdżanych trzykrotnie. OS Osowiec i OS Budkowice były zlokalizowane na północ od Opola, natomiast baza rajdu mieściła się w Centrum Handlowym Turawa Park. Na starcie stanęło ponad 50 załóg.

Po całym dniu zmagań na Opolszczyźnie, najszybszą załogą w RSMŚL była załoga Zbroja/Walczak w Renault Clio. Niestety po Badaniu Kontrolnym nr 2 doszło do zmian wynikach – zwycięski duet Zbroja/Walczak otrzymali wykluczenie. W ten sposób zwycięzcami została załoga Herban/Dachowski, na drugie miejsce wskoczył Lesiak i Biernot, a trzecie Sąsiadek z Wróblem. Zmiana także w klasyfikacji Gości – zawody wygrali Pietrzak i Kłos przed Mąsiorem i Cieślarem.

Wśród naszych zawodników największego pecha miała załoga Radołowicz/Radołowicz w Renault Twingo RS. Startując do OS Budkowice nie wiedzieli, że awaria wyeliminuje ich z rywalizacji. Pomimo prób naprawy samochodu przez Małgosię nie mogli kontynuować jazdy. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem MSG w klasyfikacji generalnej RSMŚL został Marcin Michalewicz, który pilotując Szymona Skowrońskiego zajął 19 miejsce w generalce i 8 w klasie K4. Tym razem Adrian Nuszczyński na fotelu pilota, w Fiacie Grande Punto Abarth z silnikiem diesla wraz z Markiem Mularczykiem wywalczyli 3 miejsce wśród zawodników klasy GOŚĆ.