DUBAI umocnił pozycję lidera GSMP

W zeszły weekend została rozegrana 9 i 10 runda GSMP w sezonie 2015. Ty razem zawodnicy wspinali się na szczyt w Słowacji w ramach przeprowadzoną w ramach PAV Autopola Jankov Vŕšok na popularnych Banovcach.

Obie rundy GSMP wygrał Jozef Béreš Jr jadący Skodą Fabia WRC. Podczas sobotniej rundy najszybszym z polaków był Andrzej Szepieniec w Mitsubishi Lancer Evo IX. Tuż za nim, na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów ze stratą 0,246s uplasował się nasz klubowy kolega DUBAI, jednocześnie wygrywając klasę E2 SH+2000.

Podczas niedzielnej rundy najszybszym z polaków tym razem został DUBAI, który ukończył rywalizację na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej, 2 miejscu w GSMP oraz na 2 miejscu w klasie E2 SH+2000.

Po 10 rundach GSMP klasyfikacja generalna sezonu 2015 wygląda następująco: 1. Dubai 125, 2. Szepieniec 104, 3. Drotár 80, 4. T. Myszkier 77, 5. Ostrowski 55, 6. Gładysz 50, 7. Ratajczyk 46, 8. Kluza 45, 9. Béreš Jr 40, 10. Kozioł 36.

DUBAI start na Banovcach podsumował następująco: Banovce w tym roku okazały się bardzo trudne. Pomimo moich najlepszych chęci, nie udało się wygrać. Chciałem pochwalić ekipę 4Turbo za drugi dzień. Kiedy zjechałem na luzie do serwisu, chłopaki mieli do rozebrania całą skrzynię biegów, żeby wymienić sprzęgło. Podobnie jak rok temu, pomógł mi trochę deszcz. Zawodnicy którzy stali na starcie musieli pojechać do serwisów i wymienić koła. Ten czas pozwolił mechanikom na poskładanie do końca samochodu. Te kilka cennych minut zaważyło na trzecim miejscu, bo inaczej pewnie bym nie wystartował. Dwukrotnie trzecie miejsce, to całkiem niezły wynik. Tym bardziej, że na Jankov Vrsok jadąc po deszczu nie było łatwo. Ja ciągle zbieram doświadczenie. Po raz kolejny skrzynia biegów nie chciała ze mną współpracować. Tracę dużo na starcie. Ale taki jest motorsport. Ekipa 4Turbo musi pochylić się nad skrzynią, żeby na Sopot zaczęło to funkcjonować. Nie przepadam za nadmorską trasą. W ubiegłym roku nawiedziła nas fatalna pogoda, a do tego bardzo nierówny i dziurawy asfalt spowodował wiele wypadków. Naprawdę takim samochodem jak mój między Sopotem a Gdynią jedzie się bardzo trudno. Na koniec chciałem pogratulować Słowakom oraz Andrzejowi wyniku w Banovcach, podziękować kibicom za doping.

Na koniec zapraszamy do relacji filmowej z przejazdów naszego kolegi.