24 Rajd Rzeszowski 2015

   Już jutro rusza czwarta runda LOTOS RSMP 2015 – 24 Rajd Rzeszowski 2015. W tym roku „Rzeszów” kandyduje do Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Gościem rajdu będzie przedstawiciel Eurosportu, który jest promotorem ERC – Jean-Pierre Nicolas.

   Pierwszy etap rajdu to 3 odnicki przejeżdżane dwukrotnie – dziesięci0 kilometrowe OS Konieczkowa i OS Wysoka oraz OS Glinik o długości 5,45 km. Pierwszy odcinek rajdu startuje o 15:15. 2 etap to 2 odcinki przejeżdżane dwukrotnie OS Lubenia skrócony do 23,10 km oraz OS Sołonka o długości 12,40 km. Na zakończenie rajdu zawodnicy będą mieli do pokonania Power Stage OS 11 Nowy Świat o długości 4 km. W tym roku strefa serwisowa będzie miała lokalizację na rynku miejskim w Boguchwale. Meta honorowa odbędzie się na Reszowskim rynku i została przewidziana na 16:30.

   Oczywiście nie może zabraknąć naszej reprezentacji w postaci zawodników i ekipy sędziowskiej. Z numerem 3 został rozstawiony eSKY.pl Rally Team czuli Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem. Numer 34 otrzymali debiutanci w RSMP – załoga RALLYLAB – Dariusz Lamot i Marcin Michalewicz. 64 nakleją na Hondę Civic w barwach ROLAB Grzegorz Bajda i Wioletta Bajda. Numer niżej, bo 65 otrzymała ekipa TRANZIT Rally Teamu – Michał Kozłowski i Dominik Kozłowski. Nasi zawodnicy nie zmieniali samochodów na tą rundę wiec nadal pozostają: Ford Fiesta R5, Peugeot 208 R2 + 2x Honda Civic.

   Podczas rajdu w okolicach Rzeszowa zapowiadana jest fala upałów, więc polecamy kremy do opalania, czapki oraz odpowiednie nawadnianie organizmu aby bezpiecznie można było oglądać rywalizację ;)