Słona runda RSMŚL 2015

3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2015 odbyła się poza granicami Śląska, a dokładnie w Małopolskiej Bochni. Jak poprzednio Rajd Ziemi Bocheńskiej to 3 różne odcinki przejeżdżane w 3 sekcjach. Rywalizację rozpoczynał odcinek Bo-Glass usytuowany w Nowym Wiśniczu. Drugim odcinkiem był całkowicie nowy Łapanów, a rajd kończył się na OS7 Bochnia, którego trasa została ponownie wytyczona w centrum Bochni. Do 3 rudny zgłosiło się 95 załóg w tym 15 w klasie GOŚĆ.

Po zarządzeniu wolnego przejazdu na OS1 prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się na OS2 Łapanów, który obsługiwała nasza ekipa sędziowska. Po przejechaniu na ostro 6 odcinków zwycięzcami ponownie został Jakub Szewczyk z Maciejem Wilkiem w Hondzie Civic Type R. tuż za zwycięzcami uplasował się Paweł Słaboń i Michał Różycki. Najniższy stopień podium wywalczył Jakub Lesiak I Łukasz Biernot. Klasa GOŚĆ została wyjęta przez miejscowego Łukasza Kubata, który był pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego. Załoga ta walczyła w Mitsubishi Lancerze EVO IX

Ofiarą Małopolskich upałów padła nasza załoga 2M Rally Team. Po pierwszej pętli Maciej Jarząbek z powodu udaru cieplnego zrezygnował z dalszej rywalizacji w rajdzie. Niestety dla Maćka i Mariusza ten sezon nie idzie po ich myśli. Najpierw awarie samochodu, a teraz kłopoty zdrowotne.

Klasę R wygrała ekipa Rallylabu czyli Dariusz Lamot i Marcin Michalewicz, którzy podczas Bocheńskiego zaprezentowali nowe efektowne oklejenie swojego Peugeota R2. Na podium, bo na 3 miejscu w klasie R uplasowała się załoga jeżdżąca Renault Twingo RS w barwach Elmigo – Michał Radołowicz z małżonką Małgorzatą Radołowicz.

W GOŚCIACH barwy klubowe reprezentował Tranzit Rally Team. Michał i Dominik Kozłowscy tym razem śmigali po odcinkach bez większych przygód i zajęli 7 miejsce w tejże klasie. Na 10 miejscu w klasie GOŚĆ dojechało białe BMW ze „zwierzyńcem” w środku – Kacper „Wróbel” Wróblewski kolejny raz pilotował Magdalenę Wilk.

Kierownik OS Łapanów Beata Sumera oraz Kierownik Zabezpieczenia OS Łapanów chcieli za pośrednictwem strony klubowej serdecznie podziękować całej ekipie sędziowskiej obsługującej OS 2/4/6 i za wykonaną ciężką robotę podczas tego trudnego rajdu.

Poniżej zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowych z 3 Rajdu Ziemi Bocheńskiej.

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 – Action by MaxxSport

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 | Kozłowski / Kozłowski | Honda Civic [MotoRecords.pl]

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 – Lamot / Michalewicz – Peugeot 208 R2 [MaxxSport]

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 – Radołowicz / Radołowicz – Renault Twingo RS

3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 – Wilk / Wróblewski – BMW 318 is [MaxxSport]