22 Rajd Rzeszowski

Już w ten weekend zawodnicy rajdowi rozpoczną kolejne zmagania podczas 22 Rajdu Rzeszowskiego, który stanowi 4 rundę RSMP oraz 6 rundę RPP. Rajd składa się z 11 odcinków specjalnych rozlokowanych w powiatach rzeszowskim, strzyżowskim oraz ropczycko – sędziszowskim. Strefa serwisowa oraz biuro rajdu, jak co roku zlokalizowane będą na terenie Kampusu Politechniki Rzeszowskiej, przy ulicy Poznańskiej 2 w Rzeszowie.

Jak co roku, czwartek upływać będzie pod znakiem badania kontrolnego, odcinka testowego oraz ceremonii startu honorowego. Odcinek testowy będzie trwać od 11.00 do 16.00, zlokalizowany w miejscowości Straszydle – Czeczyki, a jego długość będzie liczyć 3,3km. Etap I rajdu składa się z pięciu odcinków specjalnych, zarówno odcinki Blizianka oraz Lubienia będą pokonywane przez zawodników dwukrotnie, natomiast pierwszy dzień zmagań zakończy się odcinkiem miejskim Nowy Świat. W tym roku OS Lubenia mierzy aż 29,75km!, z kolei jego tegoroczna konfiguracja jest połączeniem różnych dotychczasowych wariantów. Podczas drugiego etapu zawodnicy będą mieć do pokonania 6 odcinków specjalnych, tj. Niechobrz, Pstrągowa oraz Zagorzyce.

Oczywiście popularnie nazywany „Rzeszów”, nie mógłby odbyć się bez zawodników reprezentujących nasz klub. Z numerem 5 na trasach rajdu zobaczyć będzie można Łukasza Habaja wraz z Piotrem Wosiem w Mitsubishi Lancer Evo IX. W sobotę do Łukasza i Piotrka, z numerem startowym 105 dołączy Kacper Wróblewski pilotowany przez Tomasza Borko startujących Renault Clio. Trzymamy mocno kciuki za wyniki naszych zawodników!

Tradycji musiało stać się zadość także w tym roku, tak więc na odcinkach specjalnych 22 Rajdu Rzeszowskiego nie zabraknie naszej klubowej ekipy sędziowskiej. Spotkacie nas na odcinkach Lubenia oraz Zagorzyce. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Tych, którzy z różnych przyczyn nie pojawią się na rajdzie, serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników on-line na stronie http://rajdy.autoguard.pl/wyniki/live

Po więcej informacji odsyłamy na stronę organizatora http://www.rajd.rzeszow.pl