Wyjazd na 50 Rajd Barbórka Warszawska

50 Rajd Barbórka Warszawska jak zwykle okazał się sukcesem i fenomenalnym zakończeniem sezonu rajdowego 2012. W tym roku okazał się także spełnieniem marzeń dla kilku uczestników projektu Sport, rajdy, bezpieczeństwo pasją młodzieży.

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją członkowie Stowarzyszenia Moto Sport Gliwice zostali zaproszeni przez Organizatora rajdu do jego obsługi. Jest to zazwyczaj maksymalnie kilkunastoosobowa grupa wyselekcjonowanych sędziów, którzy przez cały sezon rajdowy najaktywniej uczestniczyli w wyjazdach grupowych, a wyjazd na Barbórkę stanowi swojego rodzaju nagrodę za całoroczne trudy „sędziowania”.

W tym roku postanowiliśmy również nagrodzić najaktywniejszych uczestników projektu i umożliwić im uczestnictwo w zabezpieczeniu imprezy. Było to możliwe dzięki temu, iż w ciągu minionego miesiąca otrzymali pakiet specjalistycznych szkoleń z zakresu pracy sędziego sportów samochodowych, a także byli w roli obserwatorów na Rajdzie Cieszyńska Barbórka.

Wśród 12 osobowej grupy sędziów Moto Sport Gliwice obecni byli Adrian Ornowski, Adam Krawiec oraz Wojtek Krawiec – nagrodzeni uczestnicy projektu i zarazem uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach.

www.safety.msg-rally.pl